KOLAY ENTEGRASYON

Tek bir entegresyon gerçekleştirerek Payguru platformuna bağlı tüm bankalardan ödeme alın

OTOMATİK EŞLEŞTİRME ÖZELLİĞİ

Ödeme ile siparişin otomatik olarak eşleştirilmesi süreçleri hızlandırır. Ödemenin muhasebeleştirilmesini kolaylaştırır.

GELİŞMİŞ RAPORLAMA

Gelişmiş raporlama ile ödemelerinizi 7x24 çevrimiçi olarak takip edin.

ESNEK VADELER

Günlük, haftalık, 15 günlük veya aylık ödemeler. İhtiyacınıza uygun vadeyi siz seçin.

ÇOK SAYIDA BANKA ALTERNATİFİ

8 farklı bankanın 30.000 ATM'sinden ödeme kabul edin. Biz sistemimize yeni bankaları ekledikçe sizin de seçenekleriniz genişlesin.

NASIL ÇALIŞIR?

Müşteri bir ürün siparişi ve ödeme seçeneği olarak BANKA TRANSFER'ini seçer. Sipariş için üye iş yeri tarafından üretilen SİPARİŞ ID müşteriyle paylaşılır
ATM'den banka şubelerinden veya internet/mobil bankacılık aracılığıyla ödeme tutarını Payguru hesabına gönderirir. Gönderirken açıklama kısmına SİPARİŞ ID yazar.
Payguru gerçekleşen ödeme açıklamasında SİPARİŞ ID olup olmadığına bakar. Açıklamada SİPARİŞ ID yoksa müşteri ÖDEME BİLDİRİMİ FORMU doldurur.
Payguru üye iş yerine ödemenin geldiğine dair bildirimde bulunur. İş yeri gerçekleşen ödemenin uygun olup olmadığını değerlendirir. Uygunsa sipariş tamamlanır

Otomatik Eşleştirme Sistemi

Otomatik Eşleştirme Sistemi, Payguru tarafından ÜYE İŞ YERİ SERVİS'i için tanımlanan ÜYE İŞ YERİ SERVİS ID'si ile ÜYE İŞ YERİ tarafından her bir sipariş için oluşturulan Sipariş ID'nin birleşiminden oluşan ve sipariş formuna entegre edilmiş olan kod ile MÜŞTERİ tarafından ödeme açıklamasında verilen kodun eşleşip eşleşmemekte olduğu sorgulamasını gerçekleştirmektedir.

ÜYE İŞ YERİ SERVİS ID

4 haneden oluşan ve Payguru tarafından her bir üye iş yeri servisi için tanımlanan koddur.

SİPARİŞ ID

8 ile 11 karakterden oluşan ve üye iş yeri tarafından her bir sipariş için üretilen alfa-nümerik koddur.

BÜTÜNLEŞİK KOD

Üye iş yeri ID ve Sipariş ID bilgilerinin birleştirilmesinden oluşturulan 12 ila 15 karakter içeren bir koddur.

NE KATAR?

 
Payguru; yasalar, banka kuralları, teknoloji ve çağrı merkezlerinden kaynaklanabilecek karmaşıklıkları MÜŞTERİ memnuniyetinden taviz vermeden yönetir.
 
İnternet bankacığılı ilk 7/24 güvenli ve hızlı alışveriş deneyimi sunar.
Geniş bir ATM ağı ile ödeme almanızı sağlar.
Ürünleriniz / servisleriniz için yeni ve alternatif gelir kanalları sağlar.
Kolay ve hızlı ödeme akışı sunarak ödeme dönüş hızını arttırır
Otomatik Eşleştirme sistemi sağladığı hızlı alışveriş deneyimi ile müşteri memnuniyetini arttırır.
Banka müşterisi olmayan veya kredi kartı kullanmak istemeyen kullanıcıya ulaşır.
Operasyonel iş yükünü hafifletir.

NEDEN PAYGURU PARA TRANSFER HİZMETİ?

VERİMLİLİK

Payguru regülatif, teknolojik ve iş akışları ile ilgili tüm karmaşık süreçleri üye iş yerlerine herhangi bir külfet yaşatmadan yönetir, üye iş yerlerinin tahsilata değil işlerine odaklanmasını sağlar, üye iş yerinin finansal iş yükünü hafifletir.

TEKNOLOJİ

Payguru tarafından sunulan Para Transfer Servisi'nde yer alan "Otomatik Eşleştirme Sistemi" manuel operasyonlarınızı ve risklerinizi en aza indirmenize yardımcı olarak servis üretkenliğinin ve müşteri memnuniyetinin arttırılmasını sağlar.

ÖDEME SEKTÖRÜ TECRÜBESİ

10 yılı aşkın fintech tecrübesi ile üye iş yerlerine regülatif olarak en doğru, teknolojik olarak en faydalı ve finansal olarak en karlı nakit transfer ödeme hizmetini sağlar.

LİSANS ŞARTLARINA UYGUN HİZMET

Payguru, 27 Haziran 2013 tarih ve 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında BDDK tarafından faaliyet izni verilen ilk Mobil Ödeme Firmasıdır. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren faaliyetlerine ödemeler alanındaki yetkili otorite olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın denetiminde devam etmektedir.