KOLAY ENTEGRASYON

Tek entegrasyola tüm mobil operatörlerin kullanıcılarından tahsilat yapmaya başlayın

HIZLI DEVREYE ALMA

Payguru ekibinin sürekli desteği ile en kısa sürede operatör onaylarını takiben mobil ödemeyi devreye alın

ESNEK YAPI

Abonelik, tekil satış, aidat, web sitesi, uygulama... Size özel mobil ödeme akışları

RAPORLAMA

Gelişmiş arayüzler ile gerçek zamanlı ve çevrimiçi raporlama

MOBİL ÖDEME NASIL ÇALIŞIR?

Son kullanıcı internet üzerinde veya gerçek hayatta her zamanki gibi alışverişini yapar. Ödeme araçları arasından "mobil ödemeyi" seçer.
Üye iş yeri, kullanıcının talebi üzerine mobil ödeme'yi başlatır. Payguru ortak ödeme sayfasını çağırır. Kullanıcıdan telefon numarasını girmesi istenir.
Payguru, kullanıcının telefonuna onay mesajı gönderir. Kullanıcı da gelen mesajı EVET yazarak onaylar.
Mobil operatör, Payguru'dan gelen ödeme talebine göre son kullanıcıyı ücretlendirir ve Payguru'ya bilgi verir. Sipariş ödemesi tamamlanır.

ÜRÜN, HİZMET VE UYGULAMALAR

WEB SİTE ÖDEMELERİ

Kullanıcı, ödemeyi Payguru ile yaparken telefon numarası girmesi istenir. Numaraya bir şifre gönderilir ve şifreyi gireceği bir ekran çıkar. Ödeme tamamlanmış olur.
 

MOBİL SİTE ÖDEMELERİ

Tek hareketle ödeme tamamlanır. Payguru kullanıcısının numarasını hızlıca tanır. ve ödemeyi tamamlar.
Bir uygulamanız var ve müşterinizin kredi kartı ile değil daha "kolay" bir yöntemle tahsilat yapmasını istiyorsunuz. Payguru uygulama içi ödeme çözümü ile mobil uygulamanız için en doğal ödeme çözümünü kullanıcınıza sunabilirsiniz. Uygulama içinden ister abone alın, ister tekil ödeme kabul edin.

UYGULAMA İÇİ ÖDEMELER

Payguru akıllı telefon uygulaması sahibi üye iş yerlerinin telefon faturaları aracılığı ile ödeme kabul etmesini sağlar.

HIZLI ÖDEME

Payguru telefon numarasını tanıyarak kimlik doğrulamasını yapar ve ödemenin tek tıkla tamamlanmasını sağlar.

FATURA

Payguru kullanıcının cep telefonu faturasına ücretlendirmeyi yansıtır.

AVANTAJLARI

Tek seferlik ödemelerde ya da düzenli ödemelerde kullanılabilir.
Dernek, Vakıf, Siyasi Parti, Spor Kulübü, Medya Şirketleri, Dijital İçerik Servisleri... PAYGURU MOBİL ÖDEME ve MOBİL AİDAT Hizmeti tüm abonelik süreçlerini ve aboneliklerle ilgili ücretlendirme faaliyetlerini kendi platformunda üye işyeri sistemleri ile senkronize şekilde yönetir.

ABONELİK VE AİDAT TAHSİLATI

Payguru Abonelik ve Aidat Platformu, haftalık veya aylık abonelik ve aidat ücretlerinin periyodik olarak mobil operator faturasına ve ekstresine yansıtarak tahsilatını sağlar. Kullanıcının abonelik başlangıcında vermiş olduğu onaya istinaden periyodik ödemeler, abonelik iptal edilinceye kadar devam eder. Ödeme faaliyet izni gereği tüm regülasyonlara tam uyum ve güvenlik ile risk önlemleri Payguru tarafından sağlanır.

GÜÇLÜ ABONELİK YÖNETİMİ

Payguru Türkiye'deki tüm mobil operatörlerde farklı olan abonelik başlangıç, yenileme ve iptal süreçlerini tüm regülasyonlara uygun olarak kendi platformunda yönetir, üye iş yerinin kendi işine odaklanmasını sağlar. Payguru platformu, aynı anda binlerce üye iş yerinin milyonlarca aboneliğini ve aidat ödemelerini yönetmektedir.

PASSOLIG

SGK

MAVİ MARMARA

YENİLİKÇİ MOBİL ÖDEME PROJELERİ

Payguru mobil ödeme hizmeti, yalnızca dijital dünyada değil, gerçek hayatta ve fiziksel ürün ve hizmet satışında da üye iş yerlerine değer katar. Yukarıda örneklerini verdiğimiz ulaşım, biletleme ve mikro ödemeler gibi alanlarda mobil ödemenin devrimci ve yenilikçi gücünü kullanmak istiyorsanız bize ulaşın. Müşterileriniz bugüne kadar olmadığı kadar "kolay" ödeme yapsın, satışlarınız ve tahsilatlarınız büyüsün.

SİZE NE KATAR?

Kredi kartı kullanmayan ya da herhangi bir banka müşterisi olmayan ama online alışveriş yapan tüm müşterilere ulaşmanızı sağlar, satışlarınızı arttırır.
Müşterileriniz kredi kartı bilgilerini paylaşmak zorunda kalmaz, daha kolay, daha rahat ve daha hızlı alışveriş imkanı ile ödeme akışlarınızdaki başarılı dönüşüm oranını arttır.
Arzu ettiğiniz takdirde Türkiye haricinde de birçok ülkedeki mobil operatör abonesinden tek entegrasyon sayesinde ödeme almaya başlayın.
Farklı bir ödeme kanalı sunması itibariyle satış kanalınızı genişletir ve büyütür.
Entegrasyon kolaylığı ve gelişmiş arayüzle tüm satış detaylarına ulaşabilir ve raporlama yapabilirsiniz.
Telekom dünyasında size farklı avantajlar sunar.

NEDEN PAYGURU MOBİL ÖDEME?

LİSANSLI İLK MOBİL ÖDEME FİRMASI

Payguru, 27 Haziran 2013 tarih ve 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında BDDK tarafından faaliyet izni verilen ilk Mobil Ödeme Firmasıdır. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren faaliyetlerine ödemeler alanındaki yetkili otorite olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın denetiminde devam etmektedir.

TECRÜBE

Payguru ödeme platfromu 2009 yılından beri aralıksız yürütülmekte olan mobil ödeme hizmetininin sağladığı tüm tecrübeyi ve "know-how" bilgisini içerir.

ÜYE İŞYERLERİNİN İŞ YÜKÜNÜ HAFİFLETİR

Payguru regülatif, teknolojik ve iş akışları ile ilgili tüm karmaşık süreçleri üye iş yerlerine herhangi bir külfet yaşatmadan yönetir, üye iş yerlerinin tahsilata değil işlerine odaklanmasını sağlar.

SON KULLANICI İÇİN BASİT ÇÖZÜMLER

Payguru son kullanıcılara her zaman mümkün olan en hızlı, en güvenli ve en kolay ödeme akışını sunarak üye is yerinin başarılı ödeme işlemi oranlarının artmasını sağlar, satışlarını büyütür.

AR-GE

Payguru kesintisiz yürütmekte olduğu AR-GE faaliyetleri ile ödeme platformunun en gelişmiş ve modern teknolojilere sahip olmasını sağlar. Üye iş yerinin daima en yeni, en hızlı ve teknik olarak en güvenilir ödeme ve ücretlendirme hizmeti alması öncelikli hedefidir.

GÜVENİLİRLİK

Payguru mobil ödeme hizmeti aşağıdaki kurum ve kuruluşların gözetimi ve denetimine tabidr.
  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB)
  • Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)
  • T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı
  • T.C Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı
  • Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK)
  • Mobil operatörlerin iç standart ve düzenlemeleri