TCMB FAALİYET İZNİ

Payguru, Türkiye'de yasal ve kurumsal gereklilikleri tamamlayarak, mobil operatörler ile olan entegrasyonu aracılığı ile “Mobil Ödeme” hizmeti sunan ve banka entegrasyonları ile "Nakit Ödeme ve Banka Transfer Hizmeti" sağlayan yeni nesil ödeme platformudur. Payguru faaliyetlerine, BDDK'nın kendisine 27 Nisan 2016 tarihinde 6493 sayılı yasa uyarınca verdiği, kamuoyunda lisans olarak bilinen faaliyet izni çerçevesinde başlamıştır. Payguru söz konusu faaliyet iznini alan ilk Mobil Ödeme firmasıdır. 7192 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun (7192 sayılı Kanun) ile 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun'da yapılan değişiklikler sonucunda 1 Ocak 2020’den itibaren ödemeler alanındaki yetkili otorite olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın denetiminde faaliyetini sürdürmektedir.

PAYGURU ÖDEME HİZMETLERİ

Dijital ve mobil teknolojiler, elektornik ve geleneksel ticaret dünyasındaki değer zincirlerini baştan aşağı değiştirmekte. Bu değişen değer zincirinde ödeme hizmetleri artık yanlızca bir tahsilat çözümü olarak değil, satışları arttıran, pazarlamayı kolaylaştıran bir finansal teknoloji çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Ödeme Çözümlerinin kendisi ticaret dünyasını değiştiriyor.

ÜYE İŞ YERLERİ

Payguru geliştirmiş olduğu alternatif ödeme hizmetleri ile üye iş yerlerine bu yeni dünyada rekabet avantajı sunarak onlara istikrarlı, kalıcı ve sağlıklı bir finansal büyüme sağlamayı misyon edindi. Bu misyon çerçevesinde en iyi ödeme teknolojisini, en güvenli ödeme işlem altyapısını ve en kullanıcı dostu ödeme akışlarını sağlamaya odaklandı.

TARİHÇE

Medya ve Telekom yakınlaşması.
Katma değerli hizmetler
Kurumsal yatırım alan ilk Mobil Katma Değerli Hizmet firması.
Uluslararası firmalara ödeme hizmetleri
Ar-Ge faaliyetleri ve teşvikler
Italyan menşeili mobil ticaret şirketi Neomobile bünyesine dahil olma
Mobil ödeme’ye odaklanma
Neomobile Avrupa mobil ödeme Ar-Ge Merkezi
Şirketin Türk yönetim ekibi tarafından satın alınması. Mobil ödeme ile ilgili BDDK düzenlemelerine uyumun sağlanması
Mobil ödeme sektöründe faaliyet iznini alan ilk firma olma başarısı.
Merkez Bankası ve Rekabet Kurumu'nun onayıyla birlikte, 24 Aralık 2020'den itibaren Payguru resmi olarak TPAY MOBILE++'ın parçası oldu.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

ORTAKLIK YAPISI VE KURUMSAL YÖNETİM

 

Gaston Aussems

Yönetim Kurulu Başkanı

Işık Uman

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Berk Bacakoğlu

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

 
 

Gülnihal Akartepe

Yönetim Kurulu Üyesi

Sezgin Yılmaz

Yönetim Kurulu Üyesi

 

    Ortaklık yapısı:

    Trend Ödeme Kuruluşu A.Ş. (“Payguru”), Tpay Mobile FZ - LCC’nin %100 iştirakidir.

Aramıza katılmak ister misiniz?

CV'nizi bize ulaştırın, uygun pozisyon oluştuğunda size ulaşalım